Regaty międzyklasowe klas o profilu żeglarskim

Zawiadomienie Nauticus Cup cz. 2 07-08.10.2017
15 września 2017
Nauticus Cup cz. 1 , Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2017 w klasach Optymist i L’equipe
12 października 2017

W dniach 04-05.10.2017 odbyły się pierwsze Regaty Międzyklasowe dla klas o profilu żeglarskim ze szkół nr 7 i 18 . W środę ścigały się klasy czwarte, a w czwartek klasy piąte. Warunki były trudne: niska temperatura, porywisty wiatr były prawdziwym sprawdzianem dla naszych młodych żeglarzy.
Szkołę Podstawową Nr 18 w klasach 4 reprezentowało 14 uczniów, a klasę 5 18 uczniów. W klasie 4 rozegrano 3 wyścigi, a w klasie 5 dwa wyścigi w dwóch grupach.
Zwycięzcą w kategorii chłopców w klasach 4 został reprezentant klubu Nauticus YC Olsztyn: Maciej Dudek (SP 7) . Ogromne brawa dla Jędrzeja Grabysa , który w tej kategorii zajął 3 miejsce oraz dla Pauliny Jasińskiej i Marty Juńczyk, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii dziewcząt . Natomiast w klasach 5 bezkonkurencyjny okazał się Leon Kwiatkowski, natomiast 3 miejsce zajął Wojtek Pietrzak .
Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich uczniów , którzy dali z siebie wszystko w tak ciężkich warunkach!